fbpx

Jak wyznaczać cele?

Chciałbym przybliżyć wam jedno z miękkich narzędzi, które jest niezwykle ważne oraz istotne przy skutecznym realizowaniu inwestycji na rynku nieruchomości. To narzędzie w zasadzie sprawdza się dosłownie w każdej dziedzinie naszego życia. Chodzi o wyznaczanie celów.

 

Temat ten, w niemalże każdej ze swoich książek, wielokrotnie poruszał Brian Tracy. Naturalnie nie będę streszczał jego tez, ale postaram się w telegraficznym skrócie przybliżyć kilka podstawowych elementów wyznaczania celów. Chciałbym również wykazać, dlaczego jest to tak ważne.

 

Jeżeli chcesz skutecznie i zarazem mądrze realizować inwestycje na rynku nieruchomości, można rzec, że cele są najważniejsze. Dzieje się tak, ponieważ dzięki nim wyznaczasz sobie kurs, po którym powinieneś zmierzać. Cele sprawiają, że po drodze nic nie powinno Cię rozpraszać, bo jesteś ukierunkowany. Twój umysł działa i stale szuka rozwiązań, aby efektywnie, jak najszybciej i jak najskuteczniej osiągnąć wyznaczone cele.

 

Jak robić to we właściwy sposób? Trzeba zacząć od podstaw, które są ignorowane przez wiele osób. Należy po prostu spisywać cele na kartce papieru. Zawsze postępujcie w ten sposób. To swoista manifestacja, która bardzo dobrze działa. Lepiej jest zapisywać to w sposób tradycyjny, niż na przykład na komputerze. Dużo lepsze efekty daje fizyczne zapisywanie celów od przechowywania ich w głowie. Nasz umysł zajęty jest przez wiele spraw. Nieustannie pojawiają się ludzie, okoliczności, które potrafią nas rozkojarzyć, rozpraszać. Spisanie celów na kartce papieru, którą zawsze masz przy sobie, na którą można w każdej chwili spojrzeć, by coś zweryfikować, powoduje, że Twoja koncentracja utrzyma się na takim samym poziomie. Zawsze będziesz realizować to, co sobie wymyślisz.

 

Drugim ważnym elementem jest charakter celów. Powinny być konkretne, mierzalne oraz realne. Jeśli potrzebujesz kawalerki, szukasz kawalerki, a mieszkania dwupokojowe Cię nie interesują. Jeżeli określisz granice cenowe, trzymaj się ich. Pamiętaj o tym, żeby określić ramy czasowe realizacji tego celu. To pomoże Ci efektywnie, skutecznie i w możliwie najkrótszym czasie zrealizować twoje cele inwestycyjne.

 

Bez wyżej wymienionych elementów, mając wszystko tylko i wyłącznie w głowie, tak naprawdę pozwalasz na to, aby poruszać się po omacku i aby rzeczywistość odciągnęła Cię w inną stronę. Pozwalasz nawet na to, że nic nie będzie się działo, bo w gruncie rzeczy nie wiesz, co chcesz i co powinieneś robić.

 

Cele są bardzo ważne, więc zdefiniuj i zapisuj je. Upewnij się, że są realne, mierzalne i skonkretyzowane. Miej je zawsze przy sobie. Koryguj je, gdy zajdzie taka potrzeba, bo rzeczywistość często nas zaskakuje. Pamiętaj o wyznaczaniu celów.

2019-08-14T09:43:41+02:00