fbpx

Stwórz plan działania

W poprzednim artykule wyjaśniłem, jak ważne jest wyznaczanie celów podczas inwestowania na rynku nieruchomości. Dzisiaj chcę kontynuować ten wątek, dlatego omówię kolejny etap działania, czyli tworzenie planu. Kiedy wyznaczysz cele i wiesz już, co chcesz osiągnąć, to kolejne ważne pytanie będzie brzmiało: jak tego dokonać?

 

 

Na początek musisz przeanalizować rynek. To zmusi Cię do tego, żebyś zweryfikował, po jakich cenach możesz kupować. Zorientujesz się, jaka wiedza jest Ci potrzebna, kogo trzeba poznać, żeby uzupełnić braki, które teraz Ci doskwierają. Dowiesz się także, kto jest Twoim potencjalnym klientem. Gdy masz cele i przeanalizowałeś rynek, będziesz wiedział, jak sfinansować swoje przedsięwzięcie i kogo zaprosić do ewentualnej współpracy.

 

 

Musisz pamiętać o jednej, niezwykle istotnej rzeczy – brak planu to planowanie swojej porażki. W tym kontekście zachęcam Cię do kolejnej lektury, również autorstwa Briana Tracy’ego – „Plan lotu”. Ta książka w piękny sposób pokazuje, na przykładzie lecącego samolotu pasażerskiego oraz planującego podróż pilota, jak przygotować plan działania.

 

 

Wiele rzeczy Cię zaskoczy, gdy będziesz realizował swoje inwestycje na rynku nieruchomości. Różne trudności mogą pojawić się właściwie w każdej chwili. Jeżeli wyznaczyłeś sobie cele, to one będą określały kierunek, w którym powinieneś zmierzać. Dogłębna analiza rynku sprawi, że łatwiej Ci będzie go przemierzać. Z kolei zaplanowane działania ułatwią Ci reagowanie na wszystkie nieprzewidziane sytuacje, które pojawią się na inwestycyjnej drodze.

2019-12-16T11:08:02+02:00