fbpx

Droga do sukcesu na rynku nieruchomości

Chciałbym skrótowo odpowiedzieć na pytanie, które nurtuje wielu początkujących inwestorów, czyli: jak z sukcesem inwestować na rynku nieruchomości? W kontekście takiego pytania w zasadzie bez znaczenia jest, czy Twoim celem jest flipowanie, czy też najem nieruchomości. Podstawy są niezmienne, niezależnie od formy aktywności.

 

Obserwacja rynku

Jeżeli zaczynasz od zera, to na początku po prostu zacznij obserwować swój lokalny rynek nieruchomości. Ważne jest to, abyś działał w ten sposób, nawet jeżeli nie planujesz zakupów. Oglądaj nieruchomości, aby krok po kroku zyskiwać doświadczenie, nabywać ogłady, oswajać się z tematem i przede wszystkim dowiadywać się coraz więcej na temat Twojego lokalnego rynku.

 

Nauka i kontakty

Kolejną sprawą ważną na start jest nauka. W międzyczasie, gdy obserwujesz nieruchomości, powinieneś się uczyć. Uczęszczaj na szkolenia, czytaj książki, zapisz się do organizacji zajmującej się tematyką nieruchomości. Korzystając z okazji, serdecznie zapraszam Cię do organizacji Mieszkanicznik. W takich miejscach bardzo dużo zyskasz – z jednej strony cenną wiedzę, z drugiej strony nawiążesz wartościowe kontakty. Wszystko to sprawi, że dużo szybciej nauczysz się, co jest istotne z punktu widzenia sukcesu na rynku nieruchomości.

 

Pierwszy zakup

Po wykonaniu tych kroków nadchodzi moment, w którym musisz podjąć decyzję, czyli po prostu wybrać jedną z nieruchomości i dokonać zakupu. Twój pierwszy zakup najprawdopodobniej nie będzie idealny, ponieważ są to początki, ale jeżeli dobrze się do niego przygotowałeś i wcześniej wszystko dokładnie przeanalizowałeś, to z pewnością nie będzie on pozbawiony korzyści. Niemniej jednak na tym etapie najważniejszy nie jest wcale stopień trafności decyzji. Pierwszy zakup sprawi, że przełamujesz najważniejsze obawy i pierwsze bariery. Znajdziesz się oczywiście poza strefą komfortu i być może będzie to dla Ciebie trudne. Niewykluczone, że przeżyjesz sporą dawkę stresu. Twoja pierwsza transakcja spowoduje bardzo dużą zmianę na poziomie mentalnym. Na bazie własnych doświadczeń przekonasz się, że nie jest to tak straszne przedsięwzięcie jak mogło się wcześniej wydawać. Cały proces znacznie lepiej usystematyzuje się i poukłada w Twojej głowie.

 

Wykorzystanie potencjału nieruchomości

Co zdarzy się po zakupu pierwszej nieruchomości? Wszystko zależy od przyjętej przez Ciebie strategii. Możesz ją wynająć, przeprowadzić remont lub po prostu sprzedać. Jeżeli myślisz o remoncie, znów będzie czekać Cię nauka – musisz wiedzieć, jak zrobić to dobrze, jak współpracować z ekipą remontową, do jakiego stanu doprowadzić nieruchomość, aby stała się atrakcyjna dla nabywców. W innych przypadkach, czyli najem lub sprzedaż, również konieczne będzie działanie. Trzeba przygotować nieruchomość do najmu lub sprzedaży, sporządzić stosowne ogłoszenia, być może nawiązać współpracę z agentem nieruchomości.

 

Bariery łatwe do przezwyciężenia

Jak sam widzisz, nie mówię tutaj o jakichś dziwnych lub tajemnych krokach działania. Prawda jest taka, że są to podstawowe rzeczy, które mimo wszystko wielu z nas potrafią zblokować. Przyczyny tego mogą być różne, ale najczęściej w grę wchodzą strach, zniechęcenie lub brak czasu.

 

Jeżeli będziesz konsekwentnie wykonywać takie kroki z pewną dozą odwagi to gwarantuję Ci, że osiągniesz sukces na rynku nieruchomości.

 
 

2020-10-29T11:44:24+02:00