fbpx

Nauka i wiedza w nieruchomościach

W poprzednich artykułach przedstawiłem sposoby na wyznaczanie celów i przygotowanie planu działania. Jaki jest kolejny krok do wykonania? Odpowiedź jest prosta – to nauka. W nieruchomościach trzeba się uczyć, tak jak w każdej innej branży. Jeśli chcesz robić coś dobrze, jeśli chcesz postępować mądrze, jeśli chcesz działać skutecznie, musisz systematycznie rozwijać swoje kompetencje w tym obszarze. Nikt z nas nie startuje z poziomu eksperta w branży. Można go osiągnąć tylko poprzez nieustanny rozwój.

 

Książki i akty prawne

Wiedzę w zakresie nieruchomości można zdobywać na różne sposoby. Zalecam oczywiście czytanie książek, ale warto jest także przejrzeć niektóre ustawy, które także są przydatne. Warto korzystać ze szkoleń, ponieważ są one cennym źródłem wiedzy. Dobrze jest uczestniczyć w spotkaniach różnych grup i stowarzyszeń branżowych.
Z własnego doświadczenia mogę polecić Stowarzyszenie Mieszkanicznik.

 

Nauka w relacjach

Bardzo ważna jest również nauka poprzez obserwację innych inwestorów, którzy dysponują większym doświadczeniem. Oni mogą wskazać utarte szlaki, co z kolei pomoże uniknąć wielu błędów. Warto pamiętać, że choć mądry człowiek uczy się na własnych błędach, to sprytny człowiek uczy się na błędach cudzych.

 

Im większa wiedza tym większe możliwości

Konieczność nauki wynika z jeszcze jednego powodu. Kiedy Twoja wiedza i doświadczenie pogłębią się, może się okazać, że zaczniesz dostrzegać coś, czego kiedyś nie zauważałeś. Dzięki temu będziesz mógł robić coś lepiej, skuteczniej, efektywniej. Słowem, zaczniesz wykorzystywać wcześniej przeoczone szanse. W ten sposób będziesz się rozwijać jako inwestor na rynku nieruchomości. Właśnie dlatego wiedza jest podstawą.

 

Ucz się i weryfikuj

Chciałbym wspomnieć o jeszcze jednej ważnej rzeczy. Jest nią weryfikacja. Zachęcam Cię, abyś na co dzień stosował swój osobisty „filtr” przez który będziesz przepuszczać wszelkie zdobyte informacje. Nie wierz we wszystko, co usłyszysz, przeczytasz lub dowiesz się w jeszcze inny sposób. Pamiętaj, że wszyscy ludzie się od siebie różnią. Różni nas temperament, poziom absorpcji na ryzyko oraz inne cechy. Wobec tego nie wszystko, co działa u kogoś, zadziała równie skutecznie u Ciebie. Nie każde rozwiązanie będzie dobre dla Ciebie. Zawsze miej na uwadze to, żeby się uczyć, ale jednocześnie weryfikować zdobytą wiedzę.
 

2021-02-12T15:42:56+02:00